Vastutustundlikud valikud

Loodussõbralikud joogitopsid

Kasutame Coffee In  joogi- ja serveerimistopsideks PEFC (Metsa Sertifitseerimissüsteemi programm) sertifikaadiga tops. Metsasertifikaat tagab, et topside tootmisel on järgitud säästva metsamajanduse nõudeid. Toodetes kasutatava puitmaterjali päritolu peab olema tõendatav. Huhtamaki Future Smart™-i papptopsil on taimset päritolu PE-kate. Topse toodab  pikaajaline partner Huhtamäki Foodservice Finland Oy.

Future Smart™: 100% taastuvast taimsest toorainest papptops

Huhtamaki Future Smart™-i papptopsil on taimset päritolu PE-kate

100% taastuvast toorainest topsil on järgmised eelised:

  • valmistatud taimsest materjalist
  • topsi papp on pärit PEFC sertifikaadiga sertifitseeritud säästvalt majandatud metsadest
  • fossiilkütusel, täpsemalt naftal põhinev polüetüleenist niiskuse kaitsekiht on asendatud taimse polüetüleenkattega
  • samadel tingimustel ringlussevõetav kui tavaline PE-kattega tops
  • ükski süsinikkomponent ei ole vanem kui 100 aastat, mida kinnitab 14Craadiosüsiniku meetod
  • saab anda tagasi ringlusse jäätmekäitleja või spetsiaalse topside taaskasutamise skeemi kaudu

 

Kaaned, kõrred, lusikad, paber

Kaaned ja kõrred – kasutame puitkiudkaasi ja paberkõrsi. Plastikkõrsi ja kaasi ei kasuta enam aastast 2020.  Kõrred ja kaaned anname kaasa ainult juhul kui klient soovib.

 

Lusikad – kasutusel on puidust lusikad. Plastlusikaid ei kasuta osaliselt alates 2020 oktoobrist ja täileikult 2021 veebruarist.

 

Paber – majapidamispaberit ei kasuta alates 2021 august.  Kontoripaberit kasutatakse väga minimaalselt A4 reklaamid kohvikutes. Kogu dokumentatsiooni käsitleme digitaalselt (arved, enesekontrollisüsteem jne)

Jäätmed – kohvikutes on juba praegu minimeeritud toidu raiskamine või ära viskamine, sisuliselt seda ei esine – koostöö ResQ-ga. Kohvipaks ja biojäätmed lähevad eraldi jäätmekonterinerisse.

 

 

Edaspidi on plaan joogitopsides plastiku sisaldus vähendada keskmiselt 5%lt 2%le. (saab anda tagasi ringlusse jäätmekäitleja või spetsiaalse topside taaskasutamise skeemi kaudu)

Pakume juba praegu klientidele võimalust korduvkastutava oma topsiga tooteid osta soodustusega.  Teeme koostööd Ringo-ga.

 

Võtame kasutusele oma logoga korduvkasutatavad topsid, eesmärgiga vähendada ühekordsete topside osakaalu.